Rok 2020

Projekt Mrtvý kůň

Mrtvý kůň je dlouhodobý projekt, který zastřešuje stavbu dobové osady, řemeslné práce a bojový prapor – ozbrojenou jednotku. To vše zasazené do rozmezí 1375-1425. Účel tohoto projektu je přiblížení se životu na přelomu 14. a 15.století a zahrnuje získávání teoretických i praktických znalostí nejen v boji a vojenství, ale hlavně o každodenním životě, vybavení, řemeslech a ošacení.

Rok 2020

Svatohorská šalmaj

Svatohorská šalmaj je historická slavnost pořádaná každoročně městem Příbram. Jedná se o festival historickým tržištěm, řadou hudebních a divadelních představení, a mnoha aktivitami pro děti i dospělé.

Rok 2020

Stěhování skladu

Stěhování skladu sice není akce pro veřejnost, ale byla to ve výsledku největší akce roku 2020. V bývalých kasárnách nám skokově zdražili nájem více než čtyřnásobně, což absolutně nebylo ve finančních možnostech spolku. Museli jsme se proto rychle poohlížet po novém prostoru, což nebylo vůbec nic jednoduchého. Potřebovali jsme 300m2 plochy na uskladnění všech našich kostýmů, kulis, rekvizit a materiálu. V nejtěžší chvíli nám podalo pomocnou ruku město Rožmitál pod Třemšínem, které nám dočasně nabídlo svoje prostory v bývalých kasárnách. Nakonec jsme se domluvili se spolkem Zámek Rožmitál a uzavřeli nájemní smlouvu na prostory přímo na zámku.

Ostatní roky